چگونه یک سئو کار حرفه ای باشیم؟

 

بیشتر مردم فکر می کنند که سئو یعنی اینکه سایتی را در یک یا چند کلمه کلیدی خاص در نتایج جست و جو بالا آوردن. اما اشتباه است.
سئو یعنی مجموعه فرآیند هایی که سودآوری یک سایت و در واقع یک کسب و کار آنلاین را از هر لحاظی افزایش دهد.

سئو یک حرفه و استراتژی است. شما باید بدانید که یک سایت چرا باید رو یک کلمه کلیدی خاص بالا بیاد. هدف از این کار چیست؟ آیا به دنبال جذب کاربر است یا فقط افزایش ترافیک سایت براش مهم؟ چند درصد از بازدیدکنندگان به کاربر تبدیل می شوند؟
در ادامه براتون درموردش توضیح میدم.

یادگیری مداوم

یکی از کار ها در برنامه روزانه شما باید یادگیری سئو باشد. سعی کنید برای یاد گیری از منابع معتبر استفاده کنید. سایت هایی مثل MOZ که سایت های مطمعنی هستند.
همچنین شما میتوانید از ویدیو های داخل یوتیوب هم استفاده کنید و اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید می توانید از ابزار های مترجم گوگل استفاده کنید.

یادگیری مداوم
یادگیری مداووم

یادگیری و شما میتوانید از سایت های فارسی در زمینه سئو هم استفاده کنید آنها هم مطالب همان سایت هارو ترجمه و برای شما قرار میدن.
سعی کنید در روز ۲ یا ۳ ساعت از وقت خود را اختصاص بدین به یادگیری سئو.

 

پیاده سازی و بررسی نتایج

تمام چیز هایی که در سئو یاد گرفید رو خودتون پیاده سازی کنید و نتایج حاصل را بررسی کنید.
به عنوان مثال اگر می گویند گرفتن بک لینک از سایت های edu باعث افزایش رتبه سایت شما می شود خودتان اقدام به ساخت بک لینک در سایت های آموزشی کنید و بعد از مدتی نتیجه اش را بررسی کنید.
و یا بعضی ها می گویند که هرچه تعداد اشتراک ها و لایک های یک مطلب در شبکه های اجتماعی (تلگرام،اینستاگرام و…) بالا باشد رتبه آن مطلب هم در نتایج جست و جو بالا می رود. خودتان این روش را تست کنید و ببینید که آیا این روش واقعی است! و نتایجش را بررسی کنید.

 

بررسی نتایج
روش های خوب در رابطه با سئو زیاد است ولی تا زمانی که خودتان آن ها را در سایتتون تست و بررسی نکنید به هیچ وجه به دردتان نمی خورد .
برای اینکه هر روشی که در سئو یاد می گیرید را تست کنید و نتیجه اش را بررسی کنید بهتر است که یک سایت جداگانه برای این کار بسازید.

 

داشتن صبر برای دیدن نتایج کار خود

اگر میخواهید که در کار سئو حرفه باشید باید صبور باشید چون کار سئو زمان بر است و کار یک روز نیست پس شما باید صبور باشید تا بتوانید نتیج واقعی را در سایتتون مشاهده کنید.
در کار سئو فقط صبر باعث موفق شدن سایت شما می شود که حدود ۳ تا ۶ ماه شما باید صبر داشته باشید تا بتوانید نتیجه کار را مشاهده کنید.

داشتن صبر

شم وقتی برای مطالب سایت خود بک لینک درست می کنید فکر نکنید که یک هفته بعد سایت شما رتبه اول گوگل می شود بلکه این فکر کاملا اشتباه است شما باید مدت ها صبر کنید تا نتیجه واقعی را مشاهده کنید.

تذکر: لازم نیست که شما هر روز رتبه  سایت خود را در کلمات کلیدی مختلف چک کنید و جایگاه سایت خود را با رقابا مقایشه کنید.

 

نتیجه گیری

اگر می خواهید که در کار سئو حرفه ای شوید  باید به تمام موارد گفته شده عمل کنید.
یک سئو کار حرفه ای کسی است که بر پایه استراتژی و هدفی تایین شده از قبل به کمک بررسی رقبا سایت مورد نظر خود را بهینه کنید.
تاکیید می کنم برای موفقیت در هر کاری باید تلاش کرد. در سئو هم باید تلاش کنید و، وقت زیادی برای دیدن آموزش ها و انجام کار ها بر روی سایتتون بگذارید و آنهارا بررسی کنید.

و برای دیدن نتیجه خوب در موتور های جست و جو  باید صبور باشید که این مورد خیلی مهم است که میتونه باعث موفقیت شما بشه و.
پس در کار سئو حرفه ای همیشه صبور باشید و شاید این صبر ۳ تا ۶ ماه زمان ببرد اما ارزش دارد.
امیدوارم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *